Skip to content
Home » نکات بخش كلمات آزمون تافل و متن های خبری

نکات بخش كلمات آزمون تافل و متن های خبری

توجه

اگر به هر دلیلی تمایل به خواندن این متن ندارید لطفا ویدئو آن را مشاهده نمایید

قابل مشاهده با تمام سرعت های اینترنت ایران در دو کیفیت متوسط و موبایل

دانلود رایگان کلیپ چگونگی آموزش عالی کلمات تافل و آیلتس با حجم کم *
دانلود رایگان کلیپ چگونگی آموزش عالی کلمات تافل و آیلتس با کیفیت بالا*

برای تنظیم کیفیت روی چرخ دنده پایین فیلم کلیک و آن را روی 512 قرار دهید

لازم به ذکر است فیلم این موضوع از متن آن کامل تر است

نکات بخش كلمات آزمون تافل و متن های خبری

در این بخش حدود 4000 کلمه پر کاربرد در متون خبری آموزش داده می شوند که كلمات آزمون های مهمی مثل تافل، آیلتس و آزمون های سطح بالای دانشگاهی و تخصصی رشته هایی مثل علوم سیاسی، روابط بین الملل، ارتباطات، رسانه، خبرنگاری، علوم اجتماعی  و دیگر رشته ها را نیز شامل می شود.
121_1
نکات:
کلمات جدید داخل متن را در دیکشنری های معتبر جستجو نمایید.

برای جستجو کردن هر کلمه حتما آن را بنویسید و کپی نکنید تا به املای آن نیز آشنا شوید. فرهنگ لغتی مناسب می باشد که تلفظ و مثال های فراوان و مناسبی داشته باشد تا جایی که ممکن مثال های بیشتری برای هر کلمه بخوانید.

برای پیدا کردن مثال های بیشتر می توانید از سایت های خبری معتبر و یا موتورهای جستجو و بخش های جستجوی متن، عکس و فیلم آن ها استفاده نمایید در کل این مجموعه هر کلمه جدید تقریبا بیش از  5 بار تکرار می شود و نیازی به نگرانی برای یادگیری آن ها نداریدلطفا تمرکز خود را روی خواندن درس ها قرار دهید و موارد حاشیه ای را مورد توجه قرار ندهید در خواندن هر کلمه سعی کنید اگر مثلا آن کلمه فعل است اسم، صفت، قید و معانی دیگر آن را نیز مطالعه نمایید هر درس داری حداقل یك آزمون میباشد.
 233_1

در پایان هر درس كلمات مهم فهرست شده اند.
كلمات جدید را، حتی برای مرور درسها، در متن یاد بگیرید و بعد به مثال ها و توضیحات مراجعه نمایید.
قبل از مراجعه به توضیحات هر كلمه لطفا ابتدا معنی كلمه را از مفهوم كلی متن و جملات قبلی و بعدی حدس بزنید و بعد از آن به توضیحات هر كلمه مراجعه نمایید و در مراجعه به توضیحات نیز ابتدا مثال های آن كلمه را مطالعه نمایید تا بتوانید معنی را حدس بزنید بعد از آن به معنی كلمه دقت كنید و با حدس خود مقایسه نمایید. روش حدس معنی احتمالی كلمات در مراودات و مكاتبات روزمره بسیار مفید می باشد.

ویژگی های این مجموعه:

83_1

– انتخاب کلمات از بین 3000 کلمه پرکاربرد گفتاری و نوشتاری

– شامل شدن کلمات کتاب های 504 و 1100 و بسیار فراتر از آن ها.

-خواندن و یادگیری کلمات در متن.
-داشتن متن هایی مناسب فرهنگ و احوالات ایران.

– مرور کلمات قدیمی در متن های جدید.

– کوتاه و جذاب بودن متن ها.

– داشتن فایل صوتی (در دست تهیه)

نکته ها:

– در یادگیری لغات جدید دقت نمایید که تعریف انگلیسی هر کلمه را بخاطر بسپارید و نه معنای آن را به فارسی یا زبان مادری خود. این نکته بسیار مهم است و باید تمرین کنید تا به انگلیسی فکر نمایید و در ذهنتان انگلیسی را به زبان مادریتان ترجمه نفرمایید.

– به کلمات جدیدی که داخل مثال ها می بینید توجه نمایید و از آنها نگذرید.197_1

– بعد از خواندن هر بیست درس همه درس ها را از ابتدا مرور نمایید مثلا اگر درس های چهل تا شصت را مطالعه فرمودید بطور اجمالی درسهای یک تا شصت را با کارت های درس مرور کنید و بعد به سراغ درس های جدید بروید.

– متن هر درس را حتما کامل بخوانید و به کلمات پر رنگ شده اکتفا نکنید. این نکته را حتما رعایت کنید چون کلمات درس های قبلی در درس های جدیدتر مرور خواهند شد و شما برای یادگیری به این مرور در متن نیازمندید وگرنه نتیجه نخواهید گرفت.

– حتما فایل های شنیداری هر درس را گوش دهید.

Toefl and News Words